rulo-etiket-baski

Rulo Etiket Baskı

  • Yazar : Cansoy Matbaa
  • İletişim : info@cansoymatbaa.com

Rulo etiket baskı temel olarak kuşe denilen kâğıda basılı olup arkasında yapışkan bulunduran kağıtlardır. Bu kağıtlar üzerinde ürünlere ait çeşitli bilgiler, firmaların şirketlerin kurumların logoları ve telefon numaraları gibi detaylar bulundurabilir. Oldukça sık olarak üretimi yapılan bu etiket baskılar bir numaralı da reklam aracı olarak kullanılır. Ankara etiket basım firmaları da kendi reklamlarını rulo baskılar sayesinde yapabilmektedir.

Baskı kullanımı birçok yerde artık yasal zorunluluk haline gelmiştir. Özellikle market gibi yerlerde ürün üzerinde ürüne ait bilgilerin bulunduğu etiket baskıları bulunmak zorundadır. Ürünün üretim tarihi, yeri ve son kullanma tarihi alıcıları bilgilendirmek açısından zorunlu bilgilerdir. Bununla birlikte işletmeler tamamen reklam amaçlı olarak etiket baskı kullanabilirler.

Rulo Etiket Baskı Seçiminde Dikkat Edilmesi Gerekenler

Rulo etiket baskı tüketicilere ürün hakkında bilgi verme işlemine yarasa da işletmelere kısa yoldan reklam olanağını da sağlamaktadır. Fakat bu etiketlerin etkileyici bir reklam olması için dikkat edilmesi gereken bazı unsurlar vardır.

Kullanılan malzemenin ve yapışkanın kaliteli olması ilk unsurdur. Sonrasında etiketi tasarlayan kişilerin temel grafik sistemleri bilerek dikkat çekici şekilde tasarlaması gerekmektedir. Firma reklamını yapıyorsa etiket üzerinde telefon numarası ve adres görünür şekilde yazmalıdır. Ürün hakkında bilgi almak isteyenler direkt olarak iletişime geçecektir. Doğru ve tam bilgi bulunması önemlidir.

Etiket Baskı Çeşitleri Nelerdir?

Rulo etiket baskı gelişen teknoloji ile birlikte oldukça zengin bir içeriğe sahip olmuştur.  Rulo etiketler artık yerini birçok sektörde almıştır. Yaygın olarak kullanılmaktadır. Birçok çeşide sahip olan etiketlerde en sık olarak kullanılan çeşitler şunlardır:

  • Barkodlu
  • Şeffaf
  • Fiyat gösteren
  • İçten yapışmalı olanlar

Bilgisayar teknolojisi ile üretilen bu etiketlerde doğru teknik önemlidir. Ankara grafik tasarımcıları bu alanda geliştirilmiş çalışmalar yapmaktadır. Tasarım yapılan firmaya göre firma sahibin isteklerine uygun olarak tasarlanmaktadır. Ürün özelliklerinin hakkında tüm bilgiler sıralanmaktadır. Doğru olarak tasarlanmış bir etiket işletmelere oldukça önemli katkılarda bulunmaktadır. Fakat unutmayalım ki kötü olarak tasarlanan bir etikette olumsuz sonuçlara yer açabilmektedir. Bunun için mutlaka profesyonel ekiplerle çalışmak gerekmektedir.