Broşür Baskı

Broşür Baskı

  • Yazar : Cansoy Matbaa
  • İletişim : cansoymatbaa@gmail.com

Broşür Baskı

Broşür, her firma için gerekli olan bir tasarım materyalidir. Reklam yapmak isteyen çoğu firma broşür yöntemini tercih etmektedir. Hem ucuz yollu hem de son derece etkili olan bu yöntem sıklıkla tercih edilmektedir. Broşür yaptırmak için ilk olarak bir tasarımcıya ihtiyaç duyulmaktadır. Bunun için reklam ajanslarına başvurulmalı ve başarılı bir grafik tasarımcı ile çalışılmalıdır. Broşürün başarılı ve etkili olabilmesi tasarımcının yeteneğine bağlıdır. El Broşür tasarımı kadar önemli olan bir diğer nokta kesim paylarının doğru ayarlamasıdır.Kesim payları iyi ayarlanmayan bir broşür tasarımı baskıda sorun çıkartarak tüm tasarımın boşa gitmesine neden olacaktır. Bu yüzden baskı konusu da bilgisi olan bir tasarımcı ile çalışılması son derece önemlidir. Broşürün tasarımında firma sahibinin de fikirleri alınmalı ve ortaklaşa bir çalışma yürütülmelidir. Onaylanan tasarım baskıya gönderilerek tüm işlemler tamamlanmalıdır. El Broşürü Baskının nasıl olacağı broşürün tasarımına bağlıdır. Özel kesim bir broşür tasarımı yaptırıldıysa kesim aşaması biraz daha uzun sürmektedir. Buda Broşür Fiyatların artmasına neden olmaktadır. Broşürün kalitesini A 5 baskıda kullanılan kağıt belirlemektedir. Bu nedenle çok ucuza kaçılamamalı ve kuşe kağıda baskı alınmalıdır.

Ankara broşür baskı merkezleri

Baskı merkezi denince akla İstanbul, Ankara matbaa ve İzmir gibi büyükşehirler gelmektedir. Bu tarz büyükşehirlerde çok sayıda baskı merkezi ve çok sayıda tasarımcı bulunmaktadır. Bunun olumlu ve olumsuz tarafları olabilmektedir. Örneğin; Ankara broşür baskı merkezleri açısından oldukça gelişmiş bir şehirdir. Bu olumlu olabildiği kadar olumsuzda bir durumdur. Çünkü bu birçok sahte tasarımcının ortaya çıkmasına neden olmuştur. Bu tarz işi bilmeyen tasarımcıların yaptığı broşür tasarımları genellikle basit ve kötü tasarımlar olmaktadır. Bunun için  Broşür Baskı Ankara merkezleri iyice araştırılmalı ve en kaliteli baskı merkezi tercih edilmelidir.

 Ankara broşür baskı fiyatları

Broşür fiyatları tasarıma bağlı olarak değişiklik göstermektedir. Özel kesim broşürlerin baskı aşamaları çok daha zahmetli olduğundan fiyatlarda aynı oranda artmaktadır. Ankara broşür baskı fiyatları baskı merkezine göre farklılık göstermektedir. Baskı alınan kağıdın kalınlığı da fiyatlar üzerinde önemli bir faktördür. Kağıt kalınlığı arttıkça fiyatlarda artış göstermektedir Ortalama 2000 adet broşür baskı 200 TL gibi bir fiyata yapılabilmektedir.